2/12
2013

Ing. Roman Vašina: Advent je tu


A máme tu advent, čas příprav na Vánoce, navíc nám letos první adventní neděle vyšla pěkně na 1. prosinec. To se aspoň nedá splést. Pro někoho začíná období se zvláštní atmosférou očekávání a příjemných chvil, pro někoho jsou to 4 týdny shonu a nervozity. Po nezvykle teplém podzimu nám meteorologové konečně nadělili ochlazení, vždyť to vypadalo,
že Vánoce a konec roku jsou ještě hodně daleko. Mám pocit, že i obchody s vánočními lákadly se letos také hlásí jen pozvolna.
Nicméně začíná určitě nejdůležitější období v roce pro všechny, kteří chtějí být v kruhu svých blízkých, setkat se s přáteli a známými. Adventní čas, vánoční svátky, Silvestr a Nový rok jsou přesně ty dny, kdy se rádi potkáváme a vzpomínáme na ty, kteří s námi nemohou být. (Možná) provinile si vzpomeneme i na ty, na které z nějakého důvodu nemáme jindy čas. Věřte tomu, že i jednoduchá sms má svoje vánoční kouzlo a potěší.
Rád bych touto cestou i já popřál Vám všem, abyste prožili letošní advent a vánoční přípravy (opět) v příjemné pohodě, aby se Vám vánoční svátky vydařily podle Vašich představ v klidu či zvesela, ale určitě tak, abychom mohli všichni ve zdraví a správnou nohou vykročit do nového roku 2014.


Ing. Roman Vašina