2/9
2013

Ing. Roman Vašina: Léto končí, škola začíná


Jestlipak jste si dostatečně a hlavně bez úhony užili tropických veder v našem jinak vcelku mírném podnebí anebo jste strávili dovolenou svých snů? Prvňáčci už poprvé zasedli do školních lavic a to je signál, že je čas myslet také na povinnosti. Samozřejmě ne všichni můžeme v létě jenom relaxovat u vody a naše radnice se snažila i během parných dnů nezahálet.
V době, kdy všechny školské objekty prázdninově osiřely, jsme realizovali připravované opravy základních a mateřských škol. Na ZŠ Gajdošova byla kompletně zrekonstruována kuchyně a o nové třídy druhého stupně rozšířena výuka Montessori. V budově MŠ Kamenáčky byly provedeny kompletní rozvody sanitární techniky v souladu s nově platnými hygienickými předpisy a podobně se tak stalo v několika dalších školách a školkách.
Poslední červencový den proběhla s velmi dobrým výsledkem dlouho připravovaná elektronická aukce elektřiny a plynu pro židenické občany a firmy. Tato aukce proběhla poprvé v Brně s úsporou pro zúčastněné v průměru o 30 %. To je určitě dobrý začátek, a proto proběhne v měsíci září druhé kolo této akce. Štěstí totiž přeje připraveným, takže až na podzim přijde „psí počasí“, některé z nás může už teď hřát příjemný pocit, že výrazně ušetří. Koneckonců i já mám psy docela rád…


Ing. Roman Vašina, starosta