10/9
2013

Ing. Roman Vašina: Podařilo se nám společně snížit náklady našich domácností pro občany MČ Brno-žideniceObyvatelé Brna – Židenic se zapojili do e-aukce podporované městem a ušetřili tak 640 640 korun. V příštích dvou letech nakoupí energie levněji.

V úterý 30. 7. proběhla další z elektronických aukcí energií. Společnost eCENTRE, pořadatel elektronických aukcí, tak pomohla ušetřit 52,543 milionů korun domácnostem z měst a obcí napříč Českou republikou. Šlo o více než 26 milionů korun na zemním plynu a 26 milionů korun na elektrické energii. Občané ušetří až 30,54 %.
Celkem se do elektronické aukce sdružilo 85 měst a obcí z České republiky a také 1 firma. Domácnosti, které se do aukce zapojily, vytvořily poptávku v celkovém objemu 172,065 milionů Kč. Úspora, kterou tyto domácnosti ušetří je úžasná, celých 52,543 milionů Kč.
Pro lidi je tato služba úplně ZDARMA.

Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-Aukce nic ani město. Aukční poplatek hradí firmě po ukončení aukce dodavatel, který v e-aukci zvítězil.
„Aukce byla zajímavá i tím, že kromě měst a obcí se tentokrát zapojily i domácnosti firmy, která se rozhodla tuto službu svým lidem zprostředkovat jako bonus pro zaměstnance. Věřím, že dosažené úspory zaměstnanci ocení,“ dodala Alice Mazurková, marketingová manažerka eCENTRE.
Aukce se zúčastnily také domácnosti městské části Brno – Židenice, kterým se povedlo sdružit přes 100 smluv o dodávkách el. energie a zemního plynu. Občané mohli sledovat celou aukci online, a to na stránkách pořadatelské společnosti.
„Rozhodli jsme se nabídnout tuto službu občanům od května, kdy jsme informovali občany o této možnosti, jak ušetřit. Těší nás, že se lidé do aukcí zapojují, protože ti, co se zapojili, teď ušetří až 29,14 %. Vzhledem k vysoké míře úspory jednotlivých domácností a s přihlédnutím k tomu, že první kolo bylo spíše oťukávací, jsme se rozhodli elektronickou aukci zopakovat pro další zájemce na podzim letošního roku. O jejím termínu a dalších detailech budeme naše spoluobčany informovat v Židenickém zpravodaji a na našem webu“ uvedl Ing. Roman Vašina, starosta Židenic.