16/5
2013

Ing. Roman Vašina: Umožníme občanům snížit náklady domácností na elektřinu a plyn

Vážení spoluobčané,

i nadále se snažíme získávat podněty, co by bylo dobré zlepšit, co by Vám občanům skutečně pomohlo. V rámci projektu „Zlepšujeme Židenice“ jste nám zaslali spousty zajímavých námětů, kterými se intenzivně zabýváme a za které Vám děkuji.
Věřím, že „Zlepšit Židenice“ se nám podaří nejen hesly na bilboardech, ale především reálnými skutky. Za posledních pár let se neustále zvyšují ceny, a to především ceny energií. Je proto pro mě velkým potěšením Vám oznámit, že se nám podařilo zajistit uspořádání elektronické aukce pro domácnosti na dodavatele elektrické energie a zemního plynu, a
dát tak Vám občanům možnost snížit náklady Vašich domácností.
Možná se zeptáte, co vlastně elektronická aukce je. Jedná se o obdobu dražby, která však probíhá on-line přes internet a ve které dodavatelé své nabídky snižují a snaží se tak získat klienta. Čím více domácností se do e-aukce zapojí, tím výhodnější ceny mohou dodavatelé nabídnout, jelikož tak soutěží o celý balíček zákazníků. Výhodou e-aukce je, že dodavatelé o své klienty férově soutěží a že mají jasně stanovené podmínky, za kterých pak vítězný dodavatel do domácnosti elektřinu či zemní plyn dodává. Tímto způsobem máte šanci nejen ušetřit, ale získáváte zároveň jistotu, že ve smlouvě nebudou žádné skryté poplatky. Z našeho pohledu je to skutečná služba pro Vás občany, která navíc může snížit počty různých podomních prodejců.
Věřím, že tímto způsobem můžeme společně snížit tlak z neustálého zvyšování cen a nedostatku finančních prostředků, a to aniž by to bylo na úkor kvality života Vás občanů.
Přeji nám, ať se zapojí co nejvíce domácností a ať se společné dílo podaří.


Ing. Roman Vašina, starosta