19/9
2014

Ing. Roman Vašina: Starostové ODS mezi nejlepšími v České republice

Starostove

Hned 8 starostů z 18 nejlepších posledního volebního období je z Občanské demokratické strany. Svaz měst a obcí dnes večer vyhlásil ocenění pro ty starosty a primátory, kteří se v posledním volebním období, od roku 2010 do roku 2014, nejlépe starali o svá města. A cenu "Nejlepší starosta/primátor 2010-2014" si odneslo hned 8 starostů ODS.
Nezávislá porota ocenila následující starosty za ODS: Jana Tecla z Havlíčkova Brodu, Janu Černochovou z Prahy 2, Zdeňka Kutnera z Domoušic, Petra Beitla z Jablonce nad Nisou, Jana Podušku z Blovic, Lubomíra Žmolíka z obce Lipová-lázně a Petra Tojnara z Dobrušky.

„Ocenění starostů za ODS nezávislou komisí ukazuje dobrou práci našich lidí v obcích a městech. Jsem rád, že jim někdo za jejich práci poděkuje, a vážím si toho. Věřím, že ještě většího poděkování a uznání se jim dostane od voličů v nadcházejících volbách,“ říká Petr Fiala, předseda Občanské demokratické strany a dodává, že v letošních komunálních volbách ODS kandiduje v 947 obcích, kde ji reprezentuje 12 957 kandidátek a kandidátů, včetně více než 6 000 nestraníků.

„Pan prezident dnes řekl, že starostky a starostové jsou solí země. Jsem hrdý na to, že celá řada těch nejlepších jsou lidé kandidující za občanské demokraty. Je to ten nejlepší důkaz významu a skutečného potenciálu naší strany,“ říká Miloš Vystrčil, místopředseda Občanské demokratické strany.

Do ocenění byly nominovány tři stovky starostů a starostek a primátorů. Ve dvou kolech je hodnotila nezávislá odborná porota. Posuzovala jejich osobní přínos pro město či obec, přístup k funkci starosty či primátora a rovněž výsledky jeho činnosti. Tým hodnotících expertů ocenění "Nejlepší starosta/primátor 2010-2014" tvořili zástupci státní správy, akademické obce i soukromého sektoru.

Ing. Roman Vašina